ul. Piękna 1, 89-333 Osiek nad Notecią
tel. 514 591 743

Stomatologia dziecięca

stomatologia dziecięca

Do swojego gabinetu stomatologicznego zapraszam również najmłodszych. 


Pamiętaj, że pierwsza wizyta małego pacjenta w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć gdy pojawią się pierwsze ząbki między 6-12 miesiącem życia.


Należy przy tym pamiętać, że pomiędzy 6 a 12 miesiącem życia dziecka wyrzynają się pierwsze ząbki mleczne, które są bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe.


  • Wizyta adaptacyjna - Pierwsza wizyta małego pacjenta w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć gdy pojawią się pierwsze ząbki między 6-12 miesiącem życia.
  • Lakierowanie - Lakierowanie polega na pokryciu zębów warstwą lakieru zawierającego wysokie stężenie związków fluoru. Zwiększa odporność szkliwa na próchnicę przez tworzenie fluoroapatytów, które są mniej rozpuszczalne w kwasach.
  • Impregnacja - Lapisowanie inaczej zwane impregnacja polega na wysyceniu próchnicowo zmienionych tkanek zęba środkami chemicznymi, które mają działanie mineralizujące oraz bakteriobójcze.
  • Wypełnienia stałe kolorowe światłoutwardzalne - W naszym gabinecie wykonujemy wypełnienia w rożnych kolorach dzięki którym nasi mali pacjenci mogą się nimi chwalić w przedszkolu.